سئوالات متداول

وب سایت چیست ؟
وب سایت مجموعه ای از صفحات اینترنتی است که تحت یک دامنه در دسترس عموم کاربران استفاده کننده از اینترنت قرار میگیرد . هر صفحه از سایت شامل متن ، تصویر ، فایل صوتی و تصویری ، لینک ، جدول و ... می باشد . به مجموعه این صفحات یک وب سايـت گفته می شود .

دامنه (Domain) چیست ؟
دامنه نامی است که برای آدرس دهی سایت شما در اینترنت استفاده می شود . به عنوان مثال royaldesign.ir. بازدید کنندگان ، با تایپ نام دامنه در مرورگر اینترنت ، می توانند وب سایت مورد نظر را مشاهده نمایند .

میزبانی وب (web hosting) چیست ؟
میزبانی وب ، یا وب هُستینگ این امکان را به شما می دهد که فایلهای وب سایت خود را بر روی هارد دیسک یک سرور در اینترنت قرار دهید تا کلیه کاربران اینترنت به آن دسترسی داشته باشند .

چند نوع سایت داریم ؟
درحال حاضر سایت های اینترنتی به2 دسته کلی سایت های دینامیک (پویا) و سایت های استاتیک (ایستا) تقیسم بندی می شود ، سایت های استاتیک نسل اول سایت های اینترنتی بودند و سایت های دینامیک نسل جدید سایت های اینترنتی .

وب سایت های داینامیک :
وب سایت های داینامیک می تواند با در اختیار داشتن کلمه عبور در وب سایت خود تغییرات ایجاد کنید. این تغییرات می تواند شامل تغییر در صفحات وب سایت، اضافه و کم کردن صفحات، اضافه و حذف تبلیغات سایت و ... باشد. از جمله دیگر امکانات وب سایت داینامیک می توان به تهیه گزارش از سیستم ، نظرات کاربران، تبلیغات سایت، امکان عضو گیری و مدیریت کاربران اشاره کرد.

وب سایت های استاتیک :
وب سایت استاتیک، وب سایتی است که در طراحی آنها از HTML،CSS و جاوا اسکریپت استفاده می شود و محتوا این وب سایت ها فقط توسط افراد حرفه ای و متخصص وب قابل بروز رسانی است. هزینه طراحی این وب سایت ها پایین است اما هزینه نگهداری و بروز رسانی آنها بالا است.و همچنین سایت های استاتیک سایت هایی هستند که تنها حالت اطلاع رسانی دارند و ارتباط آنها با کاربران یک طرفه و از طرف سایت می باشد.

تفاوت سایت های دینامیک و استاتیک در چیست ؟
تفاوت اصلی سایت های دینامیک و استاتیک در تولید محتوای این سایت هاست ، درسایت های دینامیک تولید محتوای وب سايت ( به عبارت ساده متن صفحات) از سوی کاربران تهیه می شود . کاربر در هر لحظه قادر خواهد بود اطلاعات بخش های مختلف وب سایت را تغییر دهد . البته تولید محتوای سایت در سایت های دینامیک تنها از طریق کاربر نیست و راه های دیگری نیز وجود دارد ، اما سایت های استاتیک همانطور که از نام آنها پیداست سایت هائی هستند که اطلاعات آنها ازسوی کاربران قابل ویرایش نیست ، جهت تغییر اطلاعات اینگونه سایت ها شما نیاز به شرکتی دارید که طراحی سایت را برای شما انجام داده است .

Responsive Design چیست؟
Responsive Design در طراحی وب سایت به تکنیکی اطلاق می شود که سایت را به گونه ای پیاده سازی نماییم تا در کلیه ها اعم از مانیتور کامپیوتر و یا لپ تاپ، تبلت، موبایل و ... سایت به گونه ای نمایش داده شود که کاربر برای تماشا و مرور سایت نیاز به استفاده از افقی و همچنین نمودن صفحه برای بهتر دیدن مطالب نشود. به عبارتی ساده تر منجر به سهولت در مرور سایت توسط کاربران در هر محیطی می شود.

پروژه های چند رسانه ای چیست؟
پروژه های چند رسانه ای یعنی ارتباط و انتقال موضوع ها و مفاهیم با استفاده از رسانه های متفاوت مانند گفتار، موسیقی، عکس، متن، انیمیشن و . . . می باشد که به سه دسته تبلیغاتی، آموزشی و کاربردی تقسیم می شود و گروه طراحی پی سی وب  با افتخار این خدمات را ارائه می دهد.
  • 436 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

htaccess چیست؟

. htaccess یک فایل پیکربندی برای استفاده در وب سرور آپاچی می باشد.این فایل می‌تواند برای تغییر...

سئو چیست؟

SEO یا Search Engine Optimiztion راهی برای افزایش ترافیک سایت است.به عبارت دیگر بهینه سازی مطالب...

چگونه DNS های دامنه خود را بیابیم؟

به منظور بررسی DNS برای دامنه خود می‌توانیم از برخی سایت‌های کمک بگیریم، مانند سایت‌های...

چگونگی ip سایت خود را پیدا کنیم ؟

گاهی اوقات لازم است برای دسترسی به کنترل پنل و یا ftp  از ip استفاده کرد. برای این که...

نام دامنه چیست؟

نام دامنه یا دومین (Domain) نامی است که وب سایت شما در اینترنت با آن شناخته میشود. نام دامنه ها...